BIO kozmetika, pleťové bio oleje, telové oleje, výživové doplnky, kozmetické suroviny, vlasová kozmetika, bylinky, čaje, mydlá a sviečky  

Naposledy zobrazené

 

Zdravie z bylín eshop
BIO kozmetika, pleťové bio oleje, telové oleje, tinktúry, maste, sirupy, výživové doplnky, kozmetické suroviny, vlasová kozmetika, bylinky, čaje...
Neváhajte nás kontaktovať: zdraviezbylin@gmail.com

Vyberáme z blogu:

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt nechtíkNechtík
pre krajšiu pokožku
a na choroby pečene
a žlčníka
Prečo vzniká akné?
Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt zeolitZeolit
Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt cellufight elmiplant Zatočím
s celulitídou!
Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt ulei Rastlinné pleťové oleje
Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt galbenele Nechtík lekársky v krémoch, olejoch a tinktúrach

 

 


https://www.facebook.com/eshop.zdraviezbylin.3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mayam - Esenciálny olej Peru 10ml

NOVINKA
Cena 9.50
Dostupnosť: na sklade
Výrobca: Mayam
minimálna trvanlivosť:: 24 mesiacov
ks

Esenciálny olej z Peru balsamu (alebo Tolu balsamu) má príjemnú chutnú vôňu, je cenný ako základná dochuť a fixačný prostriedok pre vône.

Ako parfum je základným tónom a prípravkom s balsamicovými, kvetinovými vanilkovými tónmi. Má vytrvalosť a jeho aróma sa považuje za hrejivú a elegantnú.

Peruánsky balzam je aromatická viskózna živica, svetlo žltá až oranžovo-žltá, ktorá sa získava spôsobením poranení stromovej kôry alebo jej úplným odstránením. Tento olej na oplátku vylučuje túto olejovú tekutinu, aby sa uzdravil. , Kvapalina sa zbiera ručne pomocou tkanín, ktoré sa rapujú okolo kmeňa stromu, ktoré sa potom prevaria a zlisujú, aby sa extrahovala živica. Použitím tohto balzamu sa esenciálny olej z balzamu z Peru získa destiláciou. Vďaka prítomnosti tohto oleja je strom odolný voči škodcom a má charakteristický zápach.

Esenciálny olej z balsamu v Peru sa získava destiláciou Myroxylon balsamum var. šťava z pereirae stromov.  Patrí do rodiny Fabaceae a pochádza zo Strednej Ameriky, San Salvador. Prvá zmienka o tomto výpisu možno nájsť v nemeckom liekopise a je datovaný do XVII -tého  storočia.

Zloženie: olej z balzamu Myroxylon balsamum pereirae
Pôvod živice:  San Salvador
Vzhľad: žltkastá tekutina

Hlavné zložky: benzyl-cinnamát a benzylbenzoát - zodpovedný za svoju sladkú, balzamovú a kvetinovú arómu, kyselina škoricová - silný antioxidant a antimikrobiálne látky, kyselina benzoová - antibakteriálna látka, ktorá pomáha pri zmierňovaní príznakov vyvolaných ekzémom, vanilín - ponúka špecifickú vanilku , okrem iného čokoláda a karamel ako aróma, farnezol, nerolidol a aldehidy.

Všeobecné použitie:  aromaterapia, voňavkárstvo, kozmetika

Vlastnosti: nibakteriálne, protiplesňové, odpudzujúce hmyz, podporuje zdravý vývoj buniek, protizápalové, antiseptické.
Bežne sa používa ako prísada vo voňavkárskych výrobkoch vďaka svojej schopnosti vytvárať parfumy, ktoré vydržia dlhšie - je účinným fixačným prostriedkom a vďaka svojmu príjemnému zápachu s vanilkovými tónmi sa bežne spája s kvetinovými, balzamovými, korenistými a drevnatými tónmi ako dobre. Maximálna úroveň použitia na koži: 0,4%

Predtým, ako začnete používať éterické oleje, vám odporúčame prečítať si  všeobecné bezpečnostné pokyny


Upozornenia:
Nikdy nepoužívajte nezriedený éterický olej, pokiaľ to neodporučil váš poskytovateľ zdravotnej starostlivosti a certifikovaný aromaterapeut alebo bez konzultácie so skúseným a vyškoleným odborníkom na aromaterapiu.
Pred použitím éterických olejov vám odporúčame poradiť sa so svojím lekárom, ak ste tehotná, epileptická, máte rakovinu, problémy s pečeňou alebo akékoľvek iné závažné ochorenie, a pred použitím éterických olejov pre dojčatá a deti.
Esenciálne oleje udržiavajte mimo dosahu dojčiat, detí a všetkých domácich miláčikov.
Zatiaľ čo niektoré z Mayam éterických olejov sú terapeutické / potravinárske, neodporúčame používať éterické oleje na vnútorné použitie, pokiaľ nie sú predpísané poskytovateľom zdravotnej starostlivosti alebo certifikovaným aromaterapeutom na správne dávkovanie a použitie. Skôr ako začnete užívať akékoľvek éterické oleje, overte si to u svojho lekára alebo skúseného a vyškoleného aromaterapeutického lekára.


Skladovanie : na chladnom a suchom mieste, chránené pred svetlom